Kim są najczęściej nagradzani szefowie kuchni na świecie

Wielu szefów kuchni chce odnieść sukces, ale stemplem sukcesu jest otrzymanie gwiazdki Michelin. Wielu kucharzy zostało nagrodzonych, ale tylko garstka dostała więcej niż jednego. Dowiedz się więcej o najbardziej nagradzanych szefach kuchni Michelin z tego artykułu.

Kto jest najlepszym szefem kuchni na świecie? Jeśli jest coś, o czym marzy utalentowany szef kuchni, to jest gwiazdą Michelin. Zdobycie jednego jest prawdziwym świadectwem umiejętności i poświęcenia szefa kuchni. Dlatego od lat najlepsi szefowie kuchni na świecie ciężko pracują, aby zdobyć tylko jednego, który poprawi swój ranking.

 

Podczas gdy wielu szefów kuchni zdobyło gwiazdki Michelin, więcej niż jedną przyznano tylko garstce. Więcej gwiazdek oznacza lepszą kuchnię – rodzaj posiłków, za które warto wyjść i zapłacić.

Oto nasza lista szefów kuchni wyróżnionych gwiazdkami Michelin, zawierająca wyłącznie wysoko udekorowanych i kreatywnych profesjonalistów, którzy w każdej chwili mogą uświetnić działalność restauracyjną.

Joël Robuchon

Joël Robuchon, 31 gwiazdek Michelin

Przedstawiamy Joëla Robuchona – szefa kuchni z największą liczbą gwiazdek Michelin. Zajmuje pierwsze miejsce wśród 10 najlepszych szefów kuchni na świecie, co czyni go najlepszym szefem kuchni na świecie według gwiazdek Michelin. Chociaż zmarł z „tylko” 28 gwiazdkami, Robuchon był w pewnym momencie dumnym właścicielem 31. Był również wielokrotnie nazywany „szefem stulecia”.

Specjalizował się w kuchni francuskiej i posiada 12 restauracji. Joël również lubił mentoring młodych szefów kuchni. Jego byłym uczniem był teraz niesławny Gordon Ramsay.

Alain Ducasse, 21 gwiazdek Michelin

Alain Ducasse może z łatwością odnosić największe sukcesy wśród 10 najlepszych szefów kuchni na świecie. Oto, co udało mu się osiągnąć:

  • Zdobył 21 gwiazdek Michelin i zachował je przez całą swoją karierę
  • Jest dumnym właścicielem restauracji z 3 gwiazdkami Michelin. Otwarto około 34 restauracji na całym świecie

Alain Ducasse urodził się we Francji i jest znany z dostarczania najsmaczniejszych dań kuchni francuskiej. Spośród wszystkich najlepszych szefów kuchni na świecie tylko dania Ducasse były spożywane na świeżym powietrzu. Tak, to jest jedzenie, które Ducasse podawał astronautom w ISS w 2015 roku.

Gordon Ramsay, 16 gwiazdek Michelin

Dzięki swojej ekspozycji telewizyjnej Gordon Ramsay jest prawdopodobnie najbardziej znaną twarzą szerokiej publiczności. Ma słynny gorący temperament i umiejętność gotowania najsmaczniejszych przepisów kuchni brytyjskiej. Klaster Ramsaya z 16 gwiazdkami Michelin.

Jego nazwisko jest związane z prawie 20 restauracjami, ale jego główna restauracja w Chelsea jest prawdopodobnie najbardziej popularna. W ciągu ostatnich 18 lat ta jego elegancka restauracja zdobyła 3 gwiazdki.

Martin Berasategui, 8 gwiazdek Michelin

Martin zdobył do tej pory 8 gwiazdek Michelin, co czyni go najlepszym hiszpańskim szefem kuchni na świecie. Spośród jego dziesięciu restauracji dwie to hotele trzykrotnie wyróżnione gwiazdką Michelin. Jedną z nich jest popularna restauracja Martin Berasategui.

Specjalizujący się w kuchni baskijskiej, gotowanie Berasategui to sztuka, a on wie, jak podawać posiłki.

 

Carme Ruscolla, 7 gwiazdek Michelin

Carme Rusclaima jest jedyną damą, która została uznana za jedną z najlepszych szefów kuchni na świecie, która do tej pory została nagrodzona 7 gwiazdkami Michelin. Należy do grona szefów kuchni z największą liczbą gwiazdek Michelin.

Ruscolla została wyhodowana na hiszpańskiej farmie. Być może z tego powodu woli tradycyjne katalońskie przepisy i produkty sezonowe. Posiada 3 restauracje na dwóch przeciwległych krańcach kraju.

Podsumowanie

Oto 5 najlepszych kucharzy z gwiazdkami Michelin. Ich restauracje są miejscem, w którym można zjeść najsmaczniejsze, wspaniale teksturowane jedzenie. Tak więc spróbowanie ich jedzenia jest zdecydowanie warte twojego czasu i pieniędzy, przynajmniej raz w życiu.

Martin Berasategui